Enable / Włącz Javascript
 Widok 
 Kategorie 
 Nitro Torrent w sieci 
 Top 10 użytkowników 
 Ojciec chrzestny: Trylogia - The Godfather: Trilogy (1972-90) [1080p.BDRemux.AVC.TrueHD.AC3-Custom-gix] [Lektor i Napisy PL] [X]

Ojciec chrzestny: Trylogia - The Godfather: Trilogy (1972-90) [1080p.BDRemux.AVC.TrueHD.AC3-Custom-gix] [Lektor i Napisy PL] [X]
Kategoria: » » »
Dodane: 03/10/2017
Rozmiar: 127.42 GB
Uploader: elsasheart.com❱ Wędrowiec
seed(ów): 0
leecher(ów): 0
Pobrane: 80
Komentarzy: 1
Pobierz Torrent Pobierz Torrent
Pobierz [Magnet] Pobierz [Magnet]

Obserwuj
Raportuj
 Ojciec chrzestny: Trylogia - The Godfather: Trilogy (1972-90)

***************************************
Ojciec chrzestny - The Godfather (1972)
***************************************

F_INFO

gatunek: Dramat, Gangsterski
produkcja: USA
premiera: 31 grudnia 1972 (Polska), 15 marca 1972 (świat)
reżyseria: Francis Ford Coppola
scenariusz: Mario Puzo, Francis Ford Coppola

F_OBSADA

Marlon Brando - Don Vito Corleone
Al Pacino - Michael Corleone
Diane Keaton - Kay Adams
Robert Duvall - Tom Hagen
Richard S. Castellano - Peter Clemenza
James Caan - Santino "Sonny" Corleone
Sterling Hayden - Kapitan policji McCluskey
Talia Shire - Constanzia "Connie" Corleone Rizzie

F_OPIS

O "Ojcu chrzestnym" mogę pisać tylko w pozycji klęczącej. Powiem bez ogródek ? arcydzieło Francisa Forda Coppoli jest najlepszym filmem, jaki kiedykolwiek oglądałem. Wiem, nie ma w tym grama oryginalności, ale cóż poradzić... Jak każdy szowinista upajam się światem, gdzie prawdziwi mężczyźni są twardzi, honorowi i mają niezachwiany kodeks postępowania, podczas gdy kobiety cechują zazwyczaj głupota, naiwność i potulność.

Do realizacji filmu-legendy nigdy by pewnie nie doszło, gdyby pewnego pisarza nie ścigali wierzyciele. Będący w rozpaczliwej sytuacji finansowej Mario Puzo postanowił oddać do wydawnictwa brulion z powieścią o mafii. Kto mógł się spodziewać, że "Ojciec chrzestny" okaże się jednym z największych bestsellerów roku. W krótkim czasie Puzo stał się milionerem, a jego konto miało zapełnić się jeszcze bardziej, bo książką zaczęło się interesować Hollywood. Prawa do ekranizacji kupił Paramount. Producenci planowali zrobienie sprawnego produkcyjniaka, który po prostu zdyskontowałby sukces powieści. Coppola nie był pierwszym kandydatem na stanowisko reżysera ? o angażu zadecydowało ostatecznie jego włoskie pochodzenie. Młody twórca podchodził do projektu bez entuzjazmu, bo zupełnie nie interesowali go gangsterzy. Dopiero po pewnym czasie doszedł do wniosku, że otrzymał szansę na przełamanie paru konwencji gatunkowych.

Książka Puzo to kawałek świetnej literatury, ale ma jedną wadę ? pisarz za bardzo lubuje się w pobocznych wątkach, które rozwadniają narrację. Coppola przyciął fabułę i pozostawił samą jej esencję, czyli pasjonującą opowieść o świecie zasad, które powoli odchodzą w przeszłość. Vito Corleone (boski Brando) czuje, że jego czas mija. W przeciwieństwie do pozostałych mafiozów ma jeszcze jakieś skrupuły i nie chce handlować narkotykami. Już wtedy Stany Zjednoczone nie były krajem dla starych ludzi.

To, co do dzisiaj fascynuje mnie w "Ojcu chrzestnym", tkwi w pokrewieństwie dusz między synem Vita, Michaelem (Pacino) a reżyserem. W filmie młody Corleone zabija kapitana policji i musi salwować się ucieczką na Sycylię, gdzie odkrywa własne korzenie. Wędrówka zyskuje również sens duchowy, bo tylko dzięki niej Michael będzie mógł po latach stanąć na czele mafii. Podobnie było z Coppolą, który kręcąc obraz o swoich krajanach, osiągnął artystyczną dojrzałość i zrobił potem parę innych wielkich tytułów. Największy pozostał jednak "Ojciec chrzestny" - dzieło tego kalibru można stworzyć tylko raz w życiu.

F_SCREENY
F_DANE

DISC INFO:

Disc Title:     The Godfather (1972) [AT-Team]
Disc Size:      45 882 118 652 bytes
Protection:     AACS
BD-Java:        No
BDInfo:         0.5.8

PLAYLIST REPORT:

Name:                   00000.MPLS
Length:                 2:57:09.160 (h:m:s.ms)
Size:                   45 881 972 736 bytes
Total Bitrate:          34,53 Mbps

VIDEO:

Codec                   Bitrate             Description    
-----                   -------             -----------    
MPEG-4 AVC Video        26982 kbps          1080p / 23,976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

AUDIO:

Codec                           Language        Bitrate         Description    
-----                           --------        -------         -----------    
Dolby TrueHD Audio              English         3557 kbps       5.1 / 48 kHz / 3557 kbps / 24-bit (AC3 Embedded: 5.1 / 48 kHz / 640 kbps / DN -4dB)
Dolby Digital Audio             Polish          448 kbps        5.1 / 48 kHz / 448 kbps

SUBTITLES:

Codec                           Language        Bitrate         Description    
-----                           --------        -------         -----------    
Presentation Graphics           English         34,114 kbps                    
Presentation Graphics           Polish          22,804 kbps                    

FILES:

Name            Time In         Length          Size            Total Bitrate  
----            -------         ------          ----            -------------  
00000.M2TS      0:00:00.000     2:57:09.160     45 881 972 736  34 533          


*********************************************
Ojciec chrzestny II - The Godfather II (1974)
*********************************************

F_INFO

gatunek: Dramat, Gangsterski
produkcja: USA
premiera: 12 grudnia 1974 (świat)
reżyseria: Francis Ford Coppola
scenariusz: Mario Puzo, Francis Ford Coppola

F_OBSADA

Al Pacino - Michael Corleone
Robert Duvall - Tom Hagen
Diane Keaton - Kay Adams-Corleone
Robert De Niro - Młody Vito Corleone
John Cazale - Frederico 'Fredo' Corleone
Talia Shire - Constanzia 'Connie' Corleone
Lee Strasberg - Hyman Roth
Michael V. Gazzo - Frankie Pentangeli

F_OPIS

Rzadko zdarza się, żeby kontynuacja słynnego filmu była równie udana jak pierwowzór, a pod kilkoma względami nawet lepsza. Francisowi Fordowi Coppoli ta sztuka się udała. Druga część "Ojca chrzestnego" to monumentalne i równie wielkie co poprzednik dzieło. Obraz został jeszcze bardziej doceniony przez Akademię Filmową i jest to jeden z najlepszych sequeli, jakie kiedykolwiek powstały. Ponadto to wspaniały, głęboki film, który zapada w pamięć nie mniej niż pierwsza część gangsterskiej sagi.

"Ojciec chrzestny II" opowiada historię rodziny Corleone po śmierci Don Vita i przejęciu władzy przez jego syna, Michaela. Postanowił on osiedlić się w Nevadzie i rozpocząć legalizację działalności rodziny. Okazuje się jednak, że nie jest to tak łatwe, jak z początku przypuszczał, i Michael angażuje się w interesy do tego stopnia, że zaczyna zaniedbywać własną rodzinę, którą założył z Kay Adams. Jego wrogowie czyhają i w końcu atakują - zarówno z bronią w ręku, jak i na wokandzie.

W drugiej części "Ojca chrzestnego" Michael Corleone (doskonały Al Pacino) musi nie tylko stawić czoła mafijnym i politycznym wrogom, ale także kryzysowi w rodzinie. Jego żona (Diane Keaton) nie wytrzymuje psychicznie ogromnej presji, jaką wywiera na nią otoczenie i doprowadzona do ostateczności decyduje się na desperackie posunięcie. W organizacji również dochodzi do rozłamu - jego brat Fredo (znakomity John Cazale) chce mieć więcej do powiedzenia w interesach, a siostra Connie (równie świetna Talia Shire), załamana i zagubiona po stracie męża, prowadzi coraz bardziej rozwiązły tryb życia. Problemy Michaela piętrzą się także w sferze biznesu, którym zarządza. Niejaki Hyman Roth (Lee Strasberg), dawny partner biznesowy Don Vita, szuka zemsty za zabójstwo przyjaciela, znanego z pierwszej części Moe Greena. Opracowuje skomplikowaną intrygę, której celem jest wyeliminowanie Mike'a. Zaś jego nowojorski caporegime Frank Pentangeli (Michael V. Gazzo), urażony brakiem pomocy ze strony swego Dona, decyduje się na ryzykowne dla siebie, ale przede wszystkim dla Michaela, posunięcia.

Michael stara się zarządzać rodziną podobnie jak ojciec, brakuje mu jednak magnetyzmu i niebywałej charyzmy Vita. Młody Corleone jest wyrachowanym, zimnym graczem na gangsterskiej scenie, działa w logiczny, bezwzględny sposób, wykazuje nieprzeciętną inteligencję i spryt. Ale przebiegłość to nie wszystko - Mike'owi po prostu "nie idzie" w interesach tak, jakby tego sobie życzył. Przez to wpada w swoistą obsesję, która staje się jego sposobem na życie. Biznesowa paranoja odciska piętno na jego życiu osobistym, co w efekcie skutkuje tragicznymi decyzjami Kay i jej odejściem. "Ojciec chrzestny II" to głęboka psychologiczna analiza moralnego upadku człowieka, znakomity portret twardniejącego serca, stopniowego wypaczania ludzkich wartości i w pewnym sensie godności. Michael z czasem staje się tyranem. W nieetyczny, pozbawiony krztyny ciepła sposób przeistacza się w despotę, zwłaszcza wobec bliskich, na których nieświadomie odreagowuje niepowodzenia "zawodowe". Coppola poprzez dramatyczny przebieg wydarzeń postawił Michaela przed fundamentalnym wyborem - pozostać wiernym ideałom młodości czy mafijnej rodzinie. Przez to jawi się on przed nami jako postać w pewnym sensie tragiczna, której niepisane jest szczęście i która wcale tego szczęścia nie potrzebuje - już nie. Rewelacyjna finałowa scena filmu utwierdza w widzu to przekonanie.

Równolegle do historii z drugiej połowy lat '50 prowadzony jest wątek młodości Vita Corleone. Dowiadujemy się w jaki sposób znalazł się w Ameryce, jak zaczynał swoją mafijną "karierę", jak działał, by zyskać przychylność i poszanowanie wśród mieszkańców Nowego Jorku. W postać młodego Vita brawurowo wcielił się Robert De Niro, który zdobył za tę kreację swojego pierwszego Oscara. Zadanie miał tym trudniejsze, że oprócz zagrania samego Vita musiał także skutecznie nawiązać do legendarnej kreacji Marlona Brando. Wyszło mu to znakomicie, De Niro doskonale odtworzył niewyraźny język i postawę Don Vita, jest równie charyzmatyczny co Brando i tęskni się za scenami z jego udziałem.

Druga część "Ojca chrzestnego" to film perfekcyjny pod względem technicznym. Znakomite zdjęcia, świetna scenografia i kostiumy, cudowna muzyka - dopełniają całości niezwykle udanego obrazu. Coppoli udało się oddać nerwowy klimat drugiej połowy lat 50., tak w Stanach Zjednoczonych jak i na pochłoniętej rewolucją Kubie. Ujęcia sielskiej Sycylii i Ameryki przełomu drugiej i trzeciej dekady XX wieku robią nie mniejsze wrażenie. Realizacja sequela "Ojca chrzestnego" jest naprawdę imponująca.

F_SCREENY
F_DANE

DISC INFO:

Disc Title:     The Godfather II (1974) [AT-Team]
Disc Size:      45 005 214 352 bytes
Protection:     AACS
BD-Java:        No
BDInfo:         0.5.8

PLAYLIST REPORT:

Name:                   00000.MPLS
Length:                 3:22:06.364 (h:m:s.ms)
Size:                   45 005 051 904 bytes
Total Bitrate:          29,69 Mbps

VIDEO:

Codec                   Bitrate             Description    
-----                   -------             -----------    
MPEG-4 AVC Video        22405 kbps          1080p / 23,976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

AUDIO:

Codec                           Language        Bitrate         Description    
-----                           --------        -------         -----------    
Dolby TrueHD Audio              English         3592 kbps       5.1 / 48 kHz / 3592 kbps / 24-bit (AC3 Embedded: 5.1 / 48 kHz / 640 kbps / DN -4dB)
Dolby Digital Audio             Polish          448 kbps        5.1 / 48 kHz / 448 kbps

SUBTITLES:

Codec                           Language        Bitrate         Description    
-----                           --------        -------         -----------    
Presentation Graphics           Polish          22,325 kbps                    
Presentation Graphics           English         33,945 kbps                    

FILES:

Name            Time In         Length          Size            Total Bitrate  
----            -------         ------          ----            -------------  
00000.M2TS      0:00:00.000     3:22:06.364     45 005 051 904  29 691          


***********************************************
Ojciec chrzestny III - The Godfather III (1990)
***********************************************

F_INFO

gatunek: Dramat, Gangsterski
produkcja: USA
premiera: 31 grudnia 1990 (Polska), 20 grudnia 1990 (świat)
reżyseria: Francis Ford Coppola
scenariusz: Francis Ford Coppola, Mario Puzo, Dean Riesner

F_OBSADA

Al Pacino - Michael Corleone
Diane Keaton - Kay Adams
Talia Shire - Constanzia "Connie" Corleone
Andy Garcia - Vincent Mancini
Eli Wallach - Don Altobello
Joe Mantegna - Joey Zasa
George Hamilton - B.J. Harrison
Bridget Fonda - Grace Hamilton

F_OPIS

Filmowa trylogia Francisa Forda Coppoli, zapoczątkowana słynnym obrazem "Ojciec chrzestny" z 1972 roku, jest jedną z najświetniejszych w historii kina. Wielkość artystyczna pierwszych dwóch części gangsterskiej sagi jest niepodważalna, a rozmach i kompletność, dokładne wykonanie oraz reżyserska maestria sprawiły, że oba dzieła wpisały się na stałe w annały światowej kinematografii. W 1990 roku Coppola zdecydował się wydać trzecią, jak się okazało ostatnią, odsłonę dziejów rodziny Corleone. Z przykrością muszę stwierdzić, że odstaje ona od wspaniałych poprzedników, jest jednak godnym zwieńczeniem epickiej historii.

W trzeciej części "Ojca chrzestnego" Don Michael Corleone jest już podstarzałym biznesmenem. Zalegalizował w większości swoją działalność, co przyniosło mu honorowe odznaczenia za pracę dobroczynną, dostał się także pod protekcję Kościoła. Jego jedynym życzeniem jest, by nazwisko Corleone całkowicie przestało być kojarzone z kryminalną przeszłością. Utrudnia mu to jednak chciwy gangster Zasa, który rozpoczyna atak w najmniej spodziewanym momencie. Michael odnajduje wsparcie w Vincencie, nieślubnym synu swojego brata, Sonny'ego. Postanawia przekazać mu swoją szeroką wiedzę i doświadczenie, a przy okazji mieć na oku młodą córkę Mary, która zaczyna darzyć Vincenta uczuciem nieaprobowanym przez ojca.

W "Ojcu chrzestnym III" Michael Corleone (świetny jak zawsze Al Pacino) przeprowadza rachunek ze sobą i własną przeszłością, której echa wciąż odzywają się w jego teraźniejszych działaniach. Dotyczy to zwłaszcza jego relacji z rodziną i byłą żoną. Syn Anthony (Franc D'Ambrosio) odrzuca pomocną dłoń ojca i nie chce pracować w jego firmie. Kay (Diane Keaton) ma do Michaela ogromny żal za dawne zaszłości, mimo że tak naprawdę wciąż go kocha. Siostra Connie (Talia Shire) nigdy nie wybaczyła bratu zabicia męża, jest przygnębiona i zimna z jego powodu. Michael boryka się także z chorobą i jedyną przychylną mu osobą jest córka, Mary (Sofia Coppola), będąca jednocześnie jego żywym podobieństwem. Coppola pokazuje na postaci Michaela, jak naznaczone zbrodnią życie nigdy nie daje o sobie zapomnieć. W drugiej części gangsterskiej sagi twórca "Czasu apokalipsy" w dobitny, frapujący sposób zniszczył człowieczeństwo w Michaelu. W jej trzeciej odsłonie zaś prezentuje nam zmęczonego i udręczonego człowieka, którego zżera podskórny żal.

Biznes jednak musi się kręcić i Don Corleone decyduje się powierzyć pieczę nad nim bratankowi Vincentowi Manciniemu (Andy Garcia). Michael zauważa w nim siłę, potencjał oraz ogromną lojalność i w nim widzi następcę interesu. A jest czym zarządzać, Michael bowiem, dzięki wielkim datkom na rzecz Kościoła, zyskał sobie przychylność Watykanu. Jest to jednocześnie mocno kontrowersyjny wątek filmu Coppoli, przedstawiający Kościół jako firmę "chroniącą" Mike'a. Corleone w ten sposób pragnie osiągnąć wewnętrzny spokój, zadośćuczynić wyrządzone w przeszłości krzywdy, oczywiście w sposób całkowicie interesowny, co samo w sobie stanowi dość żałosny paradoks i pokazuje cały jego stosunek do otoczenia, a zwłaszcza do siebie.

Trzecia część "Ojca chrzestnego" to film świetnie zrealizowany z kilkoma niezłymi pomysłami i do tego dobrze zagrany (jedynie oprócz kreacji Sofii Coppoli, która zdecydowanie lepiej wypada jako scenarzystka). Znajdą się jednak elementy, które nie są do końca udane. Pierwsze, co rzuca się w oczy, to oczywista rozbieżność między faktami historycznymi a tymi przedstawionymi w filmie (śmierć papieża Pawła VI i powołanie na głowę Kościoła Jana Pawła I nastąpiła w 1978 roku, a nie w 1979, kiedy rozgrywa się akcja). Wątek miłosny między Mary i Vincentem jest suchy i wykoncypowany, a sceny akcji (przynajmniej te najbardziej istotne) mało prawdopodobne i przez to nieprzekonujące. Być może przez to "Ojciec chrzestny III" nie zdobył żadnej znaczącej nagrody, a skończyło się "tylko" na siedmiu nominacjach do Oscara. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że wydane w tym samym czasie i utrzymane w podobnej tonacji "Chłopcy z ferajny" Scorsese są od obrazu Coppoli po prostu lepsze.

F_SCREENY
F_DANE

DISC INFO:

Disc Title:     The Godfather III (1990) [AT-Team]
Disc Size:      45 926 922 952 bytes
Protection:     AACS
BD-Java:        No
BDInfo:         0.5.8

PLAYLIST REPORT:

Name:                   00000.MPLS
Length:                 2:50:15.246 (h:m:s.ms)
Size:                   45 926 780 928 bytes
Total Bitrate:          35,97 Mbps

VIDEO:

Codec                   Bitrate             Description    
-----                   -------             -----------    
MPEG-4 AVC Video        28920 kbps          1080p / 23,976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

AUDIO:

Codec                           Language        Bitrate         Description    
-----                           --------        -------         -----------    
Dolby TrueHD Audio              English         3309 kbps       5.1 / 48 kHz / 3309 kbps / 24-bit (AC3 Embedded: 5.1 / 48 kHz / 640 kbps / DN -4dB)
Dolby Digital Audio             Polish          448 kbps        5.1 / 48 kHz / 448 kbps

SUBTITLES:

Codec                           Language        Bitrate         Description    
-----                           --------        -------         -----------    
Presentation Graphics           English         32,248 kbps                    
Presentation Graphics           Polish          21,347 kbps                    

FILES:

Name            Time In         Length          Size            Total Bitrate  
----            -------         ------          ----            -------------  
00000.M2TS      0:00:00.000     2:50:15.246     45 926 780 928  35 967          


gixerk9


Dostępne napisy
Brak napisów
Szczegóły torrenta
Tracker http://tracker.aletorrenty.pl:2710/announce
Multitracker [ Pokaż ]
Kategoria: » » » [Zgłoś błąd]
Dodane 03-10-2017
Podziękowali:
0 użytkowników 
Podziękuj!
Pokaż / Ukryj pliki:
Nazwa pliku Rozmiar
The Godfather (1972) [AT-Team]/BDMV/BACKUP/CLIPINF/00000.clpi 70.16 KB
The Godfather (1972) [AT-Team]/BDMV/BACKUP/PLAYLIST/00000.mpls 0.69 KB
The Godfather (1972) [AT-Team]/BDMV/BACKUP/MovieObject.bdmv 0.28 KB
The Godfather (1972) [AT-Team]/BDMV/BACKUP/index.bdmv 0.12 KB
The Godfather (1972) [AT-Team]/BDMV/CLIPINF/00000.clpi 70.16 KB
The Godfather (1972) [AT-Team]/BDMV/PLAYLIST/00000.mpls 0.69 KB
The Godfather (1972) [AT-Team]/BDMV/STREAM/00000.m2ts 42.73 GB
The Godfather (1972) [AT-Team]/BDMV/MovieObject.bdmv 0.28 KB
The Godfather (1972) [AT-Team]/BDMV/index.bdmv 0.12 KB
The Godfather II (1974) [AT-Team]/BDMV/BACKUP/CLIPINF/00000.clpi 78.16 KB
The Godfather II (1974) [AT-Team]/BDMV/BACKUP/PLAYLIST/00000.mpls 0.76 KB
The Godfather II (1974) [AT-Team]/BDMV/BACKUP/MovieObject.bdmv 0.28 KB
The Godfather II (1974) [AT-Team]/BDMV/BACKUP/index.bdmv 0.12 KB
The Godfather II (1974) [AT-Team]/BDMV/CLIPINF/00000.clpi 78.16 KB
The Godfather II (1974) [AT-Team]/BDMV/PLAYLIST/00000.mpls 0.76 KB
The Godfather II (1974) [AT-Team]/BDMV/STREAM/00000.m2ts 41.91 GB
The Godfather II (1974) [AT-Team]/BDMV/MovieObject.bdmv 0.28 KB
The Godfather II (1974) [AT-Team]/BDMV/index.bdmv 0.12 KB
The Godfather III (1990) [AT-Team]/BDMV/BACKUP/CLIPINF/00000.clpi 68.27 KB
The Godfather III (1990) [AT-Team]/BDMV/BACKUP/PLAYLIST/00000.mpls 0.68 KB
The Godfather III (1990) [AT-Team]/BDMV/BACKUP/MovieObject.bdmv 0.28 KB
The Godfather III (1990) [AT-Team]/BDMV/BACKUP/index.bdmv 0.12 KB
The Godfather III (1990) [AT-Team]/BDMV/CLIPINF/00000.clpi 68.27 KB
The Godfather III (1990) [AT-Team]/BDMV/PLAYLIST/00000.mpls 0.68 KB
The Godfather III (1990) [AT-Team]/BDMV/STREAM/00000.m2ts 42.77 GB
The Godfather III (1990) [AT-Team]/BDMV/MovieObject.bdmv 0.28 KB
The Godfather III (1990) [AT-Team]/BDMV/index.bdmv 0.12 KB
AT-TEAM.jpg 453.00 KB
The Godfather - Trilogy (1972-90) BDRemux [AT-Team].nfo 43.42 KB
Read iNFO.txt 2.07 KB
Ale Torrenty Team enjoy !.url 1.69 KB
31 plików

<< Poprz.      Następna >>
1 - 1Liskas86 (1)
SEEDY?!?!?!
14/09/2018 09:23:34 # 0 0

1 - 1
<< Poprz.      Następna >>